برس نواری

برس نواری

ما در فرچه و برس احمدی هر نوع فرچه نواری با ابعاد مختلف و الیافت مختلف را تولید ودرخدمت مشتریان قرار میدیم.

برس نواری
برس نواری

 کاربردها برس نواری

برس های نواری ما به طور خاص برای عایق کاری، درزگیرهای هوا، تمیز کردن، ضد لرزش، درب های کرکره ای، بازیافت و مدیریت مصرف، پرش ها، پردازش مواد غذایی، ماشین های نوار نقاله و بسیاری دیگر از موارد استفاده می شوند.

اندازه ها

نوار برس استاندارد برس سازی احمدی در اندازه های زیر موجود است:

عرض پایه نواری:

 • 2.5 میلی متر
 • 4 میلی متر
 • 5 میلی متر
 • 6 میلی متر
 • 8 میلی متر
 • 11 میلی متر
 • 12.7 میلی متر

قطر نخ:

 • 0.15 تا 3.5 میلی متر

طول نخ:

 • حداکثر 550 میلی متر
 • حداقل 15 میلی متر (فقط در عرض نوار 2.5 میلی متر)
 • طول مجموعه با انتخاب مواد و قطر نخ تعیین می شود.

طول های کوتاه را می توان بدون هزینه اضافی کاهش داد، اما ما توصیه می کنیم قبل از سفارش با بخش فروش خود تماس بگیرید تا تأیید کنید که آیا هزینه اضافی اعمال می شود یا خیر.

تمام محصولات برس نواری ما در طیف وسیعی از ضخامت ها و رنگ های مختلف در دسترس هستند

 

برس  های نواری کاربردهای زیادی در محیط های صنعتی، تجاری و خانگی دارند. آنها برای آب بندی شکاف ها و پرداخت اقلام استفاده می شوند. آنها به عنوان راهنما در تسمه نقاله نیز عمل می کنند. برس های نواری نیز جریان هوا را برای کنترل دما محدود می کنند. این که چقدر هر کاری را خوب انجام می دهند با نوع برس نواری که انتخاب می کنند بستگی دارد.

برای آشنایی با انواع، خواص و کاربرد برس های نواری، ادامه مطلب را بخوانید. اطلاعات مفید برای راهنمایی شما در انتخاب بهترین برس نواری برای نیازتان پیدا کنید.

برس نواری چیست؟

برس نواری برس بلند و نازکی است که از هزاران پرز یا نخ تشکیل شده است. اینها در کانال یک نگهدارنده یا پشتی نازک بسته می شوند.

برس نواری بر اساس طراحی و کاربرد آن به نام‌های مختلفی شناخته می‌شود. به عنوان مثال، گاهی اوقات به آن یک  برس  خطی یا  برس متری می گویند .

نحوه انتخاب برس نواری مناسب

روش های مختلفی برای طبقه بندی برس های نواری وجود دارد. سه مورد از این موارد عبارتند از:

 • نوع نخ
 • ضخامت بیس فرچه

نخ های برس

نخ های برس نواری به سه گروه تقسیم می شوند. اینها نخ های مصنوعی، فلزی و طبیعی هستند.

خواص هر ماده تحت تأثیر طول و چگالی تراش است. به عنوان مثال، الیاف کوتاه تر، برس سفت تری می سازند. الیاف بیشتر برس متراکم تری ایجاد می کند. این امر باعث می‌شود که به خوبی شکاف‌ها و سپرها را در برابر جریان هوا ببندد. همچنین باعث می شود برس بهتر از گرد و غبار، اشکال و غیره جلوگیری کند.

برخی از نخ ها ضخیم تر یا نازک تر از بقیه هستند. آنها همچنین ممکن است صاف یا موج دار باشند. علاوه بر این، یک فرچه نواری می تواند بیش از یک نوع نخ داشته باشد.

نخ های برس نوار مصنوعی

"<yoastmark

فیلامنت های مصنوعی بیشترین کاربرد را دارند. بسیاری از برس های نواری با آنها ساخته می شوند. آنها همچنین در رنگ های مختلف هستند.

برخی ازنخ های مصنوعی در دماهای بالا به خوبی کار می کنند. برخی دیگر از دماهای پایین را تحمل می کنند و هنوز هم بسیار خوب کار می کنند.

علاوه بر این، بیشتر رشته های مصنوعی آب را جذب نمی کنند. این به کمک می کند تا در برابر آنها رشد میکروارگانیسم ها مقاومت کنند.

نایلون

نخ های نوار برس نایلونی در برابر سایش مقاوم هستند. آنها همچنین پس از خم شدن مکرر به بهبود می یابند. به علاوه، آنها به تعداد زیادی از مواد شیمیایی واکنش نشان نمی دهند. آنها در جاهایی که الکل، روغن، قلیا رقیق و اسیدهای قوی وجود دارند استفاده می شوند.

پلی استر

برس های نوار پلی استر را می توان در شرایط محیطی و خشک استفاده کرد. آنها بازیابی خمیدگی بسیار خوبی نیز دارند. آنها از بسیاری از جهات مانند نایلون هستند. هر یک از این دو نوع در برخی از برنامه ها با سطح کارایی یکسان استفاده می شود.

پلی پروپیلن

پلی پروپیلن بسیار شبیه پلی اتیلن است – یک ماده مصنوعی محبوب. با این حال، سخت تر است و مقاومت حرارتی بیشتر دارد. و درشرایط سخت و خشک بسیار خوب عمل می کنند.

نخ های برس نوار فلزی

نخ های فلزی از سختی و مقاومت بالا در برابر سایش هستند. آنها انتخاب خوبی برای زمانی هستند که عمل برس تهاجمی مورد نیاز است.

 

 فولاد

نخ های فولادی سخت با مقاومت در برابر سایش و خوردگی عالی هستند. آنها در دما بسیار بالا بسیار خوب عمل می کنند. رشته های برس نواری فولادی معمولاً از فولاد کربن بالا یا فولاد ضد زنگ هستند.

 

برنج

نخ های برس نواری برنجی اکثر اقلام فلزی را خراش نمی دهد. این به این دلیل است که برنج از سایر فلزات نرم تر است. آنها همچنین در برابر سایش و خوردگی  زیاد مقاومت نمی کنند. آنها الکتریسیته را به خوبی هدایت می کنند .

فسفر برنز

این یک  آلیاژ مس و قلع است که دارای مقادیر کمی فسفر است. این به آن استحکام، سفتی  بیشتری می دهد.  رشته های ساخته شده از برنز فسفر سخت تر و سفت تر از رشته های ساخته شده از برنج هستند. همچنین به دلیل مقاومت بالای آن در برابر خوردگی مورد توجه قرار گرفته است.

 نخ های برس نواری طبیعی

الیاف طبیعی معمولا نرم ترین هستند. این باعث می شود آنها برای پولیش اقلام ظریف مفید باشند. با این حال، آنها نسبت به سایر نخ ها مقاومت کمتری در برابر حرارت دارند. در نتیجه در دماهای پایین تر بهترین عملکرد را دارند.

موی اسب

نخ های برس نوار موی اسب از سفتی نرم تا متوسط ​​متغیر است. زمانی که به برس ضد الکتریسیته ساکن نیاز دارید، انتخاب خوبی هستند.

تامپیکو

برس های نواری ساخته شده با الیاف گیاهی تامپیکو نرمی متوسطی دارند. این باعث می شود که آنها برای استفاده از چوب باشند. در هر دو شرایط و خشکی آنها عملکرد خوبی دارند. رشته های تامپیکو اکثر موارد را خراش نمی دهد. آنها را برای برنامه ریزی ملایم، گردگیری و پرداخت استفاده می کنند.

 

 

 ویژگی برس نواری

در زیر لیست کوتاهی وجود دارد که ویژگی‌های برس نواری را مشخص می‌کند که به شما کمک می‌کند تا بدانید چرا آنها در صنایع و اهداف دیگر محبوب هستند.

عملکردی همه کاره در تمیز کردن شیارها، آب بندی، پاک کردن و غیره می دهد.

با نگهدارنده های مختلف، نصب آن آسان است

برای پر کردن شکاف ها، کیفیت بی نظیری را ارائه می دهد

جهت ثبت سفارش یا مشاوره برای ساخت فرچه نواری مورد نظر خود میتوانید باشماره های داخل وبسایت تماس بگیرید ویا در داخل منو ثبت سفارش،سفارش خود را ثبت کنید تا باشما تماس گرفته شود.