صنایع قالیشویی و کف شویی

فرچه قالیشویی یک فرچه دایره شکل مخصوص تجهیزات و ماشین آلات قالیشویی و کف شویی است که در ابعاد و مدل های مختلف ساخته می شود.
با گذشت زمان و مدرن شدن این صنعت شست و شوی فرش یا سالن ها به صورت دستی تغیر یافت و بصورت نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک در آمد .
قالیشویی
در کارگاه هایی که دارای ماشین آلات شست و شوی نیمه تومانیک هستند معمولا از فرچه های طولی به اندازه 1 متر و یا از فرچه های دیسکی که یک جفت کنار هم توسط الکتروموتور و گیربکس به چرخش در می آید استفاده می کنند اما در قالیشویی های تمام اتوماتیک فرچه دیسکی 12 عددی حالت سورت مه ای در عرض فرش به حرکت در میاید بعلاوه یک فرچه طولی که تمام قسمت های فرش قبل از شست و شوی توسط این فرچه طولی به شستن انجام میشودو بعضی از دستگاه ها متناسب با نیاز مشتریان فرچه طولی زیر فرش را قبل از لول کردن فرش شست وشوی انجام میدهد تا تمام قسمت عای فرش شسته شود.
فرچه های مورد استفاده ب دو شکل دیسکی و استوانه تولید میشود که تمام اطلاعات مربوط ب این نوع فرچه ها در بخش های مجزا اعلام شده استوانه معمولا طول نخ این نوع فرچه ها 6 سانت میبشاد با قطر نخ0.6 است که هم در دیسکی و هم استوانه مربوط بکار قالیشویی انجام میشود.
در صنایع ماشین های اسکرابر یا همان سالن شور این نوع فرچه به صورت دیسکی در کنار اسکرابر حرکت دورانی دارد و گرد و خاک را هدایت به سمت جارو برقی می نماید
امروزه حالت جدیدی ای فرچه های تسمه ای تولید شده است که در صنعت قالیشویی مورد مصرف میباشد . این نوع ف چه در عرض فرش به طول ۳ متری به چرخش در میاید .

امروز نمی توان از کنار موضوعی به نام قالیشویی به راحتی گذشت گویی وجود نداشته باشد یا اینکه خیلی اهمیت ندارد.هر کدام از ما در سال لااقل یکبار کارمان به قالیشویی می افتد.البته این بستگی به تعداد فرش های موجود در منزلمان و شدت کثیف شوندگی آنها دارد.در پایان سال که به سنت خانه تکانی می رسیم حتی اگر دلمان هم نخواهد به خاطر قضاوت میهمانان دید و بازدید نوروز مجبوریم سراغ یک قالیشویی برویم.خوب با این اوصاف و با توجه به اینکه رکن اصلی قالیشویی فرچه و برس است نقش بی بدیل فرچه را در زندگی خود پیدا می کنیم.

اگر اطلاعات بیشتری در مورد فرچه و انواع آن میخواهید پیشنهاد ما مراجعه به صفحه انواع فرچه در همین سایت است.برای مراجعه به اتحادیه قالیشویان هم همینجا کلیک کنید.

شما برای سفارش های خود میتواند در منوی ثبت سفارش، سفارش خود را صادر کنید تا با شما در اسرع وقت تماس گرفته میشودوهمچین میتوانید با شماره های گذاشته شده در داخل سایت جهت سفارشات شما و یا راهمنایی جهت ساخت فرچه تماس حاصل نمایید.