فرچه اسکرابر

 


فرچه اسکرابر

جهت توضیحات در مورد دستگاه اسکرابر میتواید با کلیک بروی اسکرابر توضیحات کامل آن را مشاهده کنید

مروری عمیق بر انواع برس اسکرابر کف، کاربردها و نگهداری مناسب برس

اسکرابرهای کف از مدل دیسکی و استوانه ای میباشد.  فرچه اسکرابر دیسکی معمولاً در اسکرابرهای کوچکتر عقب  دستگاه نصب  میشود. از فرچه های اسکرابر دیسکی برای سیقل دادن سطوح واز  فرچه اسکرابر سخت برای تمیز کردن عمیق تر استفاده کنند.
برای تمیز کردن، آب در مرکز برس (ها) پخش می شود. این برس ها با سرعت 250 تا 300 دور در دقیقه روی زمین قرار می گیرند. برس ها عمدتاً برای شستن سطح زمین یا جدا کردن کثیفی  از کف در نظر گرفته شده اند. برس های دیسکی را می توان از مواد مختلفی از جمله نایلون، پی بی تی و الیافت فلزی ساخت. صرف نظر از این، این ماشین ها هیچ مکانیزمی برای جمع آوری زباله ندارند، بنابراین قبل از استفاده از این نوع برس، کف زمین باید به صورت دستی جارو شوند.
اسکرابرهای استوانه ای از یک جفت برس استوانه ای تشکیل شده اند که با سرعت های بین 600 تا 800 دور در دقیقه در جهت مخالف می چرخند. آب از طریق سینی قطره‌ای که در جلوی برس‌ها قرار دارد پخش می‌شود. حرکت برس ها کثیفی و ذرات سست را به سینی می اندازد که پس از اتمام تمیز کردن توسط اپراتور خالی می شود. این کار نیاز به پیش جارو کردن قبل از شستشو را از بین می برد. برس‌های استوانه‌ای را می‌توان از همان موادی که برس‌های دیسکی ساخته می‌شوند، ساخت. 

کاربرد فرچه‌های اسکرابر  دیسکی و  استوانه ای

برس های دیسکی
برس های دیسکی
فرچه اسکرابر دیسکی برای استفاده در کف‌ زمین های که نیاز به خراشیدگی دارند و نیاز به پرداخت منظم دارند، ایده‌آل هستند. این ممکن است شامل مدارس، فروشگاه‌های خرده‌فروشی و امکانات بهداشتی باشد. به دلیل فشار پایینی که برای کار با دستگاه فرچه اسکرابر دیسکی استفاده می شود، سطح بسیار کثیف را می توان برطرف کرد. از فرچه های اسکرابر دیسکی می‌توان در موارد زیر استفاده نمود:

 • سطوح صاف
 • کاشی
 • ورق
 • بتن
فرچه اسکرابر استوانه‌ای برای مناطق بزرگ و باز که برای پیش‌جاروب کردن مناسب نیستند یا آن‌هایی که دارای دوغاب یا ترک هستند، بسیار مناسب هستند. تولیدکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی، امکانات پارکینگ، انبارها گزینه  ایده آل برای این نوع فناوری برس هستند. سطوحی  که از نظافت استوانه ای بهره مند می شوند عبارتند از:

 • سنگ طبیعی
 • کفپوش های ایمنی
 • فرش

 ویژگی برس های دیسکی

 • می تواند تجمع ضخیم  کثیفی های سطح زمین را از بین ببرد زیرا آنها می توانند فشار پایین تری ایجاد کنند.
 • تطبیق پذیری بالا دارد  برای تمیز کردن و پرداخت.

 ویژگی برس های استوانه ای

 • این ماشین ها می توانند به طور همزمان جارو و تمیز کنند.
 • از آنجایی که جارو کردن به صورت مرطوب انجام می شود گرد و غبار ایجاد نمی شود.
 • قابلیت تمیز کردن خطوط دوغاب.
 • کار با سرعت بالاتر به طور کلی تمیز کردن موثرتری را با این فناوری فراهم می کند.
 • برس های استوانه ای
  برس های استوانه ای

نگهداری صحیح فرچه اسکرابر دیسک و استوانه ای

هر نوع فرچه نیاز به تعویض دوره ای دارد. مانند هر چیزی که به طور منظم با سطوح سخت تماس پیدا می کند، موهای فرچخ به مرور زمان از بین می روند.این بستگی به تعداد دفعات استفاده، نوع سطحی  که روی آن استفاده می شود، وضعیت سطح ، کثیف بودن آن و سرعت تمیز کردن سطح توسط اپراتور دارد.

برای برس های دیسکی اغلب یک نشانگر سایش در خود برس تعبیه شده است که وقتی به آن رسید، برس باید عوض شود. در ماشین‌های استوانه‌ای، برس‌ها باید زمانی تعویض شوند که موهای برس حدود ۱ سانتی‌متر باشد. همچنین ممکن است متوجه شوید که طول می کشد یا پاس های بیشتری برای تمیز کردن همان طبقه لازم است. این نشانه ای است که برس نیاز به تعویض دارد.


می توانید با تمیز کردن برس ها پس از هر بار استفاده، عمر آنها را افزایش دهید. برای این کار از بین بردن کثیفی، پوشش، موم و هر چیزی که ممکن است به دور برس پیچیده شود، را از فرچه جدا کنیم و آن را مورد شست و شوی قرار دهیم باعث می‌شود کهی کمک کند که برس در شرایط کاری خوب بماند.  همچنین می توانید برس های استوانه ای چرخشی را به صورت هفتگی در نظر بگیرید. با چرخاندن برس ها (از جلو به عقب و عقب به جلو) می توانید طول عمر را افزایش دهید.

هم ماشین‌های استوانه‌ای و هم ماشین‌های دیسکی می‌توانند روشی موثر برای تمیز کردن طیف گسترده‌ای از کف‌ها و ارائه مزایای متمایز خود باشند، اما در نهایت انتخاب به نوع سطح بستگی دارد که باید تمیز کنید.