نساجی

نساجی یا پارچه‌بافی عبارتست از هنر بافت که در آن برای تولید پارچه، دو مجموعهٔ مجزا از نخ‌ها و رشته‌ها که تار و پود نامیده می‌شوند، در هم بافته شوند. رشته‌های تار در قطعهٔ پارچه به صورت طولی، و رشته‌های پود در عرض از این سو به آن سو می‌روند. برای اطلاعات کامل میتوانید بر روی صنایع نساجی کلیک کرده تا با تمام اطلاعات آن اشنا شوید.صنایع نساجی
فرآیند تولید پارچه خیلی برزگ و طولانی میباشد و ما قسمت کوچکی از آن را که وابسته به فرچه استنتر میباشد بیان میکینم.
عمل کرد فرچه استنتر در عکس زیر مشخص میباشد

قبل از توضیح فرچه استنتر به اختصار درباره دستگاه استنتر پارچه مواردی را اعلام میکنیم.

دستگاه استنتر

وقتی یک پارچه در ماشین بافندگی بافته میشود در جهت تاروپود تحت کشش واقع میشود. بعد از مدتی که پارچه در حالت استراحت قرار گیرد، ابعاد طولی و عرضی پارچه دستخوش تغییرات و جمع شدگی میشود. پارچه مذکور اگردر مجاورت آب قرار گیرد به شدت دچار آبرفتگی و جمع شدگی میگردد و ابعاد آن کوتاه میشود. بنابراین برای ثابت کردن ابعاد پارچه تهیه شده از الیاف مصنوعی، لازم است ابعاد پارچه تا مقدار مشخصی تحت تأثیر کشش و حرارت معین تثبیت شود.
استنتر دستگاهی است که از آن دو طرف توسط کلیپس یا سوزن (که بر روی زنجیر قرار گرفته اند)، گرفته شده و پارچه در طول استنتر منتقل می شود.برای تکمیل پارچه از آن عبور داده می شود و ابعاد آن تثبیت می شود.


فرچه های استنتر که در تصاویر میبینید با فشار دادن پارچه به سمت سوزن های دستگاه استنتر پارچه در ابعاد مختلف تحت کشش قرار گرفته شده تا پارچه آب رفتگی و چروکیده شدن جلوگیری شود.


برای پارچه های سفت و سنگین ب اصطلاح پارچه های ضد آب و یا برزنت ها از فرچه های سیمی استفاده میشود.

نوع دیگر این نوع فرچه های فرچع تسمه ای میباشد که وظیفه آن با فرچه های قبلی که توضیح دادیم یکی است

 

شما برای سفارش های خود میتواند در منوی ثبت سفارش، سفارش خود را صادر کنید تا با شما در اسرع وقت تماس گرفته میشودوهمچین میتوانید با شماره های گذاشته شده در داخل سایت جهت سفارشات شما و یا راهمنایی جهت ساخت فرچه تماس حاصل نمایید